Raw Snickers Bars


Vitajte!


Snickers ... obľúbená sladkosť asi nie jedného z nás. Ten karamel a chrumkavé arašidy. Mňam! No dobre, ale poďme k veci. Raw koláče patria medzi moje najobľúbenejšie a nejakých zopár ľudí som na nich už naučila. 😁  Samozrejme, domáce vegan Snickers tyčinky nebudú chutiť ako tie z obchodu, no je to hlavne o novej chuti, inšpirácií a kreativite, ktorá vie byť niekedy aj liekom. Navyše, tento recept je veeeeľmi jednoduchý, pretože som ho mala hotový asi za 15 minút. Naozaj vám stačí pár ingrediencií a ste good to go. Je tiež veľmi sýty, keďže obsahuje zdravé tuky, ale nebojte sa dopriať si. 😋 


Na karamel odporúčam použiť Medjool datle, ktoré sú väčšie a šťavnejšie, takže aj konzistencia bude omnoho lepšia. Ja som pred nedávnom objavila Oh dates!, ktorí ponúkajú okrem Medjool datlí aj Sukkary datle. Samozrejme, všetko v 100% BIO kvalite, bez pridaného cukru, pesticídov či chemikálií.  Na ich stránke sú väčšinou vo výhodných baleniach a za super ceny, tak určite mrknite. Určite sa chystám aj na nejaké ďalšie recepty z datlí, keďže sú skvelým zdrojom energie, vitamínov, minerálov, bielkovín, sacharidov či vlákniny. Proste by som ich jedla každý deň. 😅 Poďme teda na dnešné domáce Snickersky. Ingrediencie:

Základ: 

2 hrnčeky mandľovej múky

1 pl mandľového alebo arašidového masla 

3 pl kokosového oleja

1-2 pl javorového sirupu 

1/2 čl mletej vanilky 

Štipka soli


Karamel:

100 g datlí Oh dates! (namočených 30 minúť vo vriacej vode)

2 pl arašidového masla

1 pl vody (z datlí)

Štipka soli


Mix orechov (arašidy, mandle)

50 g horkej čokolády 


Postup: 

1. Formu na chlieb vystelieme papierom na pečenie. 

2. V miske zmiešame všetky ingrediencie na základ. Túto zmes prenesieme do formy a roztlačíme na pevnú rovnpmernú vrstvu. Vložíme do mrazničky. 

3. Namočené datle spolu s ostatnými ingredienciami na karamel dáme do mixéra a rozmixujeme na hladko.  

4. Vyberieme formu z mrazničky a na základ rovnomerne rozotrieme karamelovú vrstvu. Posypeme orechmi a dáme späť do mrazničky aspoň na 3-4 hodiny. 

5. Keď je dezert stuhnutý, vyberieme z mrazničky a ostrým nožom nakrájame na rovnaké časti. 

6. Čokoládu roztopíme vo vodnom kúpeli a polejeme ňou snickers tyčinky. 


Dobrú chuť!  


1 komentár

  1. Mega Sic Bo is the primary sport in Pragmatic Play's live offering 메리트카지노 that features random "Mega Multipliers", thus ensuring huge win chances and an engaging gameplay. Introducing a brand-new extremely anticipated Live Casino sport present with revolutionary mechanics the place gamers can wager on the numbers or the bonus squares that will land from two rolled cube. Our multi-award winning slots portfolio contains unique in-house content material consisting of over 250 games, available plenty of} currencies, 33 languages and all main certified markets.

    OdpovedaťOdstrániť

simplicité